Visi jaunumi

U19 Pasaules kauss: slikts otrais puslaiks un -3 pret Kolumbiju

14.09.2022

Dalīties:

Latvijas U19 sieviešu izlase (2000./2001.dzimšanas gads) piektdien, 26. jūlijā, Taizemes galvaspilsētā Bangkokā U19 Pasaules kausa izcīņas mazajā ceturtdaļfinālā zaudēja Kolumbijas komandai – 46:49 (11:7, 28:18, 36:36). Turpinājumā jācīnās par 13.vietu. Sestdien, 27. jūlijā, jāspēlē ar mača  Mozambikas komandu, kas ar 50:63 zaudēja Korejas vienībai.

Latvijas komanda uzvarēja cīņā pie groziem (51-44), toties nepiedodami daudz kļūdījās (20-8) un izdarīja par 15 metieniem mazāk nekā pretinieces. Pirmajā puslaikā iegūtais pārsvars pēc lielā pārtraukuma izkusa, bet galotnē iegāza netrāpītie soda metieni un nepareizi lēmumi, kuru dēļ palielinājās kļūdu skaits.

Laurai Melderei 16 punkti un 15 atlēkušās bumbas.

U19 sieviešu izlases galvenais treneris Matīss Graudiņš:

“Pirmajā puslaikā nospēlējām disciplinēti, pēc lielā pārtraukuma aizsardzībā nedarījām to, kas bija jāizdara. Pretinieču snaiperes atstājām bez punktiem. Otrajā puslaikā pajuka komandas spēle, katra cīnījās par sevi. Piedevām kolumbietes aktivizēja aizsardzību, sajuta, ka var cīnīties veiksmīgi un ieguva pārliecību. Ja izlaižam no rokas iniciatīvu, to atgūt ir ļoti grūti. Visā spēlē bieži aizmetām garām no groza apakšas. Šodien nepalīdzēja arī “soliņš”, kas iepriekš bija mūsu trumpis. Nonācām līdz galotnei, kam nevajadzēja notikt.

Nedomāju, ka pie vainas ir fiziskais nogurums. Arī meitenes, kurām aiz muguras jau ir U18 čempionāts, enerģijas netrūkst. Drīzāk pietrūkst koncentrēšanās spēju, varbūt motivācijas. Šajā spēlē, tāpat kā visā čempionātā, mūs sodīja par kļūdām, kuras sezonas laikā Latvijā mūsu labākajām spēlētājām bieži paliek nesodītas.

Vēl ir iespēja čempionātu pabeigt ar labu bilanci, ko centīsimies izdarīt.”

U19 Pasaules kausa izcīņa (sievietes)

Astotdaļfinālā 24. jūlijā: Latvija – Mali 34:67, Austrālija – Kolumbija 62:53, Ķīna – Mozambika 71:28, Spānija – Koreja 60:51, Kanāda – Argentīna 82:50, ASV – Vācija 79:61, Beļģija – Taizeme 88:47, Ungārija – Japāna 68:76.

Ceturtdaļfinālā par 1.-8. vietu. Mali – Austrālija 51:63, Ķīna – Spānija 52:55, Kanāda – ASV 46:81, Beļģija – Japāna 63:43.  Par 9.-16. vietu: Latvija – Kolumbija 46:49, Mozambika – Koreja 50:63, Argentīna – Vācija 64:61, Taizeme – Ungārija 58:85.

Pusfināli. Par 1./4.vietu: Austrālija – Spānija, ASV – Beļģija. Par 5./8.vietu: Mali – Ķīna, Kanāda – Japāna . Par 9./12.vietu: Kolumbija – Koreja, Argentīna – Ungārija. Par 13./16.vietu: Latvija – Moazambika, Vācija – Taizeme